O nás a o frisbee

 

 

Kdo jsme? 
Jsme parta pejskařů z Plzně a okolí, které uchvátil psí sport dogfrisbee. Tým Divokej západ vznikl v roce 2017, ale o rozvoj dogfrisbee v Plzni se stáráme již od roku 2013, kdy proběhl i první seminář. 

Kde trénujeme? 
Tréninky nejčastěji probíhají v areálu ZKO Přeštice, občas ale také v Radobyčicích nebo v Plzni.

Kdy tréninky probíhají?
Od jara do podzimu tréninky probíhají ve všední dny. V období zimního času se tréninky přesouvají na víkend. Klasický trénink je určen většinou pro 2-3 psy, kterým se vždy individuálně věnujeme dle jejich potřeb.  Snažíme se při tréninku hodně házet bez psů, protože to je poloviční základ úspěchu. Na termíny tréninků se můžete podívat zde.

Co na trénink potřebuji?
Na trénink potřebujete hlavně psa a frisbee. Dále se na tréninku občas hodí pamlsky, přetahovadlo nebo jiná oblíbená hračka, kšíry.

 

Jaké a kolik disků?

Pokud z nějakého důvodu na první trénink nechcete pořizovat nové disky a máte nějaké bezpečné frisbee doma, se kterým jste si doteď hráli, bude stačit. Pokud už teď víte, že se frisbee budete věnovat a chcete disky pořídit, koukněte na eshop Czechblack.com. Na začátek doporučuji pořídit disky Hero Xtra, vyzkoušet je a uvidíte, jak vám i psovy vyhovují. Pro citlivější psy jsou vhodné disky Fastback. Naopak pro psy, kteří disky ničí jsou odolné disky - například Hero Aero nebo Hero Super. Na začátek doporučuji 3-5 disků.

 

Kdo trénink vede? 
Jmenuji se Nikol Vízková a psím sportům se věnuji od roku 2009 a jak už to tak bývá, začínala jsem u agility. Dogfrisbee se závodně věnuji od roku 2013. Od té doby jsem s našimi fenkami Pussou a Barčou oslavila spoustu malých i větších dogfrisbee úspěchů. K nim přibyla další útulkačka Růža a s tou aktuálně závodím.
V roce 2018 jsem získala certifikát USDDN judge level 2 a v únoru 2020 jsem to posunula na level 3. V roce 2019 jsem splnila všechny podmínky pro to, abych mohla v ČR působit jako distanční rozhodčí.

 

Co vše pořádáme?
Kromě našich pravidelných tréninků, pořádáme již několik let každé jaro i oficiální dogfrisbee závody Welcome Summer
​Navíc každý rok pořádáme výcvikové víkendy a tábory s pozvanými trenéry a to s Míšou Androvou a Pájou Hejralovou. 

 

Pokud se o českém dogfrisbee chcete dozvědět více, koukněte na webové stránky Discdog Klubu ČR.